1398/02/01
انتصاب رئیس و اعضاء کمیته مدیریت و مصرف بهینه منابع انتصاب رئیس و اعضاء کمیته مدیریت و مصرف ...

 کمیته مدیریت و مصرف بهینه منابع با هدف تهیه و تدوین شاخص های ارزیابی صرفه جویی، بهره وری، مدیریت مصرف منابع و نظارت و تجزیه و تحلیل مستمر عملکرد بخش های مختلف استانداری و واحدهای تابعه تشکیل و احکام اعضای آن با امضای استاندار ابلاغ گردید. در این کمیته که متشکل از 2 کمسیون مالی و اداری می باشد مهدی مکارمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری بعنوان رئیس و مدیران کل اداری مالی، حراست،...

ادامه مطلب
مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری خبر داد: آغاز اجرا طرح پایش و بهبود در فرمانداری های خوزستان مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری ...

   مهدی مکارمی مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خوزستان دراولین جلسه اجرای طرح پایش و بهبود که در سالن جلسات فرمانداری باوی تشکیل شد گفت: این طرح به منظور افزایش خلاقیت و پویایی در اجرای برنامه ها و سیاست های...

ادامه مطلب
آغاز به کار فعالیت میز خدمت استانداری خوزستان آغاز به کار فعالیت میز خدمت استانداری خو...

  میز خدمت در استانداری خوزستان و با هدف ارایه خدمات مطلوب تر به مراجعان و ارباب رجوع  رسما فعالیت خود را آغاز کرد. مهدی مکارمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری استانداری خوزستان  در حاشیه آغاز به کار میز خدمت استانداری با اشاره به  مصوبه شورای عالی اداری و بخشنامه ریاست محترم جمهوری با عنوان حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع  گفت: ارتقای رضایتمندی مردم ازعملک...

ادامه مطلب
مدیرکل برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری: مقوله میزخدمت باید از حالت کلیشه ای و شعار خارج شود. مدیرکل برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری...

 مهدی مکارمی مدیرکل برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری استانداری خوزستان در همایش طرح استقرار میز خدمت که درآمفی تئاتر ساختمان اداره کل تامین اجتماعی برگزار شد گفت: آنچه که در میز خدمت اهمیت دارد ارائه خدمات صادقانه به مردم است لذا این مقوله باید از حالت کلیشه و شعار خارج شود. وی در این همایش که مدیران ستاد مرکز ، روسای شعب شهرستان اهواز و کارشناسان تخصصی استانهای خوزستان ، ایلام ، بوشهر ،کهگ...

ادامه مطلب
آمادگی برای میزبانی از کاروان‌های راهیان نور اولویت‌ فرمانداران استان خوزستان آمادگی برای میزبانی از کاروان‌های راهیان...

 استاندار خوزستان گفت: ساماندهی ورودی‌های خوزستان و آمادگی برای میزبانی از کاروان‌های راهیان نور باید جزو اولویت‌های فرمانداران باشد. غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در ششمین نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار داشت: دفاع مقدس در حقیقت تبلور و فوران ایمان، ایثار و حماسه آفرینی ملت ایران بوده که نباید رنگ رخوت و اغفال بگیرد. وی افزود:...

ادامه مطلب
برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع وظایف اداری و دفتری مسئولین دفاتر برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع وظایف ادا...

 کارگاه آموزشی با موضوع وظایف اداری و دفتری مسئولین دفاتر در مرکز آموزش ،پژوهش ، توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان برگزار شد. در این جلسه آموزشی که توسط دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری استانداری خوزستان تشکیل شد مسئولین دفاتر ستاد استانداری و فرمانداری های تابعه حضور داشتند.

ادامه مطلب
برگزاری دومین دوره آموزشی بهبود مدیریت برگزاری دومین دوره آموزشی بهبود مدیریت

 دومین دوره آموزشی بهبود مدیریت با موضوع کنترل و ارزیابی استراتژیک برگزار شد. در این جلسه آموزشی که به همت دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری تشکیل شد جمعی از مدیران کل ستادی ، معاونین مدیرکل و فرمانداران حضور داشتند.

ادامه مطلب
تجلیل از بانوان شاغل در دفتر برنامه ریزی ، نوسازی و تحول اداری تجلیل از بانوان شاغل در دفتر برنامه ریزی...

 به مناسبت گرامیداشت روز زن و همزمان با میلاد با سعادت دخت گرامی پیامبر اکرم(ص) و بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) طی نشستی صمیمی از بانوان شاغل در دفتر برنامه ریزی نوسازی و تحول اداری تقدیر و تجلیل شد. در این نشست مهدی مکارمی مدیر کل دفتر برنامه ریزی نوسازی و تحول اداری ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن و ابراز رضایت از عملکرد کارکنان زن واحد متبوع خود به پاس تلاشها و زحمات و به رسم یاد...

ادامه مطلب
دوره آموزشی بهبود مدیریت برگزار شد. دوره آموزشی بهبود مدیریت برگزار شد.

 دوره آموزشی بهبود مدیریت با موضوع پویایی فردی و سازمانی در سالن اجتماعات اداره کل هماهنگی امور اقتصادی تشکیل شد. در این دوره مدیران کل ، معاونین مدیرکل ستاد استانداری و فرمانداران حضور داشتند.

ادامه مطلب
توقف
اخبار دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
تاریخ: 1397/11/01 نظرات: 0 نظر نمایش: 23 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97

نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97

 درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در اولین گردهمایی مدیران کل برنامه ریزی نوسازی و تحول اداری استانداری ها عنوان کرد:

تحول اساسی در حوزه آموزش کارکنان ستاد و صف وزارت کشور/ آموزش کارکنان در معرض انتخاب برای پستهای مدیریتی، مکتوب کردن تجربیات مدیران با سابقه و برگزاری آزمون های علمی برای فرمانداران

سیاست فعلی وزارت کشور انتخاب مدیران براساس شایسته سالاری است و محور این شایسته سالاری شکل دهی به نظام دانائی در ستاد و صف خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور امروز در اولین گردهمائی مدیران کل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری و معاونان آموزش و پژوهش استانداری های سراسر کشور در تهران گفت: نظام دانائی دارای اضلاع مختلفی است که همواره نیازمند بازسازی از جمله به روز کردن سرفصل منابع آموزشي است.
درخشه با بیان اینکه دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور همواره به آموزش مدیران بویژه فرمانداران و بخشداران تاکید دارد، افزود: در سالهای اخیر پژوهش مقدم بر آموزش بود اما با توجه به دیدگاه وزیر کشور تحرک جدی و اساسی در حوزه آموزش بوجود آمده و هفته گذشته مجموعه های آموزشی به روز شده، به چاپ رسیده است.


رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور به آموزش 160 نفر از فرمانداران جدیدالانتصاب در سالجاری اشاره کرد و گفت: علاوه بر فرمانداران، آموزش استانداران در قالب نشست های علمی و هم اندیشی طراحی شده و بزودی اجرائی خواهد شد.
وی افزود: برای اولین بار در وزارت کشور کسانی که در معرض انتخاب برای تصدی پستهای مدیریتی همچون فرمانداری و بخشداری هستند تحت آموزش قرار خواهند گرفت. زیرا معتقدیم با توجه به کارکرد این نهاد حاکمیتی کسانی که مدیریت های مهمی را در وزارت کشور عهده دار خواهند شد، باید هم از نظر اخلاقی و هم از نظر علمی سرآمد باشند.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور با بیان اینکه انتخاب استانداران جدید از بدنه وزارت کشور موجب ایجاد انگیزه بیشتر بین کارکنان این وزارتخانه شده است، افزود: آموزش نیروهای در معرض انتخاب که شامل 20 واحد درسی و 10 واحد کارورزی خواهد بود، یک تحول اساسی در تربيت عناصر کارآمد و مسلط به دانش مدیریتی روز در وزارت کشور خواهد بود.
درخشه از اجرای یک طرح جدید دیگر با عنوان «مدیریت دانش» در وزارت کشور با استفاده از تجربیات سی ساله خدمت مدیران و کارکنان بازنشسته خبر داد و افزود: براساس این طرح دانش های سیال غیرمکتوب و تجربیات ذهنی کارکنان با سابقه بویژه وزرا و معاونان سابق وزارت کشور از طریق انجام مصاحبه استخراج و به شکل دانش قابل استفاده در خواهد آمد كه اجرای آزمایشی آن در 4 استان شامل سمنان، مرکزی، قزوین و همدان آغاز شده است.
وی درخصوص فعالیتهای پژوهشی مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور نيزگفت: 25 طرح جدید پژوهشی در 4 جلسه شورای پژوهش تصویب شده است و علاوه بر 23 نشست تخصصی تعداد 55 تحلیل راهبردی نیز ارائه شده است. ضمن اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشست های تخصصی با رویکرد شناخت دستاوردها در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین شناخت آسیب ها در این خصوص را برگزار خواهیم کرد.
درخشه از اجرای یک طرح مهم پژوهشی به عنوان پروژه گردآوری آمار و اطلاعات اختصاصی هر یک از شهرستانهای کشور در قالب کتاب آبی نیز خبر داد و گفت: با اجرای این طرح که کلیات آن مورد استقبال دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور قرار گرفته است ، یک جنبش علمی در کل کشور ایجاد خواهد شد که در این میان یاری شما بسیار اثرگذار خواهد بود.
وی افزود: با اجرای طرح کتاب آبی، ظرف 2 سال آینده مجموعه وسیعی شامل اطلاعات آمایش و شاخص های بیش از 430 شهرستان کشور، قابل دسترسي خواهد بود که در کنار طرح مدیریت دانش، گنجینه ای از حوزه های علمی در وزارت کشور به دست خواهد آمد که می تواند مورد استفاده نیروهای این وزارتخانه قرار گیرد.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در پایان درباره طرح های در دست اقدام این مرکز گفت: ایجاد فصلنامه سیاست داخلی به عنوان تریبوني برای ارائه نظرات علمی و تغییر مجلات تخصصی بسیج و سلام فرماندار با رویکرد تقویت مطالعه آموزشی از دیگر فعالیتهای جدید مرکز مطالعات است که در اختیار فرمانداران قرار خواهد گرفت و در دوره های مختلف از فرمانداران آزمون به عمل خواهد آمد.

کد: 48296
نویسنده خبر: سعید نصیری اصل
 
تصاویر مرتبط
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97

           مهدی مکارمی(مدیرکل) 

پیوندها
ریاست جمهوری
وزارت كشور
سازمان اداري و استخدامي كشور
درگاه ملي ايران
سامانه  مديريت اطلاعات تحقيقاتي سمات ملي