1397/11/27
میز خدمت استانداری و فرمانداری ها راه اندازی می شود. میز خدمت استانداری و فرمانداری ها راه ان...

 جلسه هماهنگی و توجیهی معاونین برنامه ریزی فرمانداری های استان خوزستان به ریاست مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خوزستان برگزار شد. در این جلسه مهدی مکارمی مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری خوزستان با تاکید بر ضرورت توجه به منشور حقوق شهروندی دولت، اظهار کرد: هدف از ایجاد میز خدمت در سازمانها و دستگاهها تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به مردم و حفظ کرامت و تکریم...

ادامه مطلب
جلسه طرح استقرار میز خدمت استانداری برگزار گردید. جلسه طرح استقرار میز خدمت استانداری برگز...

 جلسه طرح استقرار میز خدمت استانداری با حضور نمایندگان میز خدمت در دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری در روز سه شنبه مورخ 97/11/9 برگزار گردید.

ادامه مطلب
برگزاری جلسه برنامه های اجرای اصلاح نظام اداری در دفتر برنامه ریزی برگزاری جلسه برنامه های اجرای اصلاح نظام...

 جلسه ای در روز دوشنبه مورخ 97/11/8 درخصوص برنامه های اجرای اصلاح نظام اداری با حضور مدیر کل اداری مالی و مدیر دفتر فن آوری اطلاعات در دفتر برنامه ریزی،نوسازی و تحول اداری برگزار گردید.

ادامه مطلب
جلسه آموزشی آشنایی با مقررات شهرداری ها برگزار شد. جلسه آموزشی آشنایی با مقررات شهرداری ها ...

 جلسه آشنایی با مقررات شهرداری ها و قوانین جاری با مدیریت اداره کل بازرسی، امور حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی و دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری برگزار شد.   به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سه شنبه ۹ بهمن ماه با درخواست اداره کل بازرسی، امور حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی  و اداره کل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری جلسه آموزشی آشنایی با مقررات شهرد...

ادامه مطلب
مراسم اختتامیه هفته فرهنگی شهرستان آغاجاری با حضور مدیران کل استانداری و استان برگزار شد مراسم اختتامیه هفته فرهنگی شهرستان آغاجا...

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آغاجاری آیین اختتامیه هفته فرهنگی چهارشنبه 3 بهمن 97 با حضور فرماندار و جمعی از مدیران کل استانداری و دستگاه های اجرایی استان خوزستان، مدیران شهرستانی،چهره های هنری و شهروندان علاقمند به هنر در سالن سینما ارشاد اسلامی آغاجاری برگزار شد. فرماندار آغاجاری و مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان در این آیین مطالبی در خصوص فرهنگ و هن...

ادامه مطلب
جلسه پیگیری اجرای طرح های اصلاح نظام اداری جلسه پیگیری اجرای طرح های اصلاح نظام ادا...

 جلسه ای با موضوع پیگیری اجرای طرح های اصلاح نظام اداری، در دفتر مدیریت برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری، با حضور مدیر دفتر فن آوری اطلاعات و شبکه دولت و نماینده اداره کل اداری و مالی برگزار گردید.

ادامه مطلب
انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری انتصاب معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و ...

 ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در حکمی ولی یوسفی را به عنوان معاون دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری منصوب کرد. در این حکم آمده است: جناب آقای ولی یوسفی سلام علیکم با عنایت به تعهد و شایستگی جنابعالی و پیشنهاد مدیر کل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری به موجب این حکم به عنوان معاون برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری منصوب می ش...

ادامه مطلب
کارگاه آموزشی نرم افزار یکپارچه پارسیان در سالن جلسات هاشمی برگزار شد. کارگاه آموزشی نرم افزار یکپارچه پارسیان ...

 کارگاه آموزشی نحوه کار با نرم افزار یکپارچه درخواست خرید کالا و خدمات و امور پرسنلی با حضور پرسنل، معاونین مدیران کل ستادی استانداری، مدرس و نماینده شرکت پارسیان در سالن جلسات شهید هاشمی در تاریخ 30/10/97 برگزار شد.

ادامه مطلب
نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97 نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدی...

 درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در اولین گردهمایی مدیران کل برنامه ریزی نوسازی و تحول اداری استانداری ها عنوان کرد: تحول اساسی در حوزه آموزش کارکنان ستاد و صف وزارت کشور/ آموزش کارکنان در معرض انتخاب برای پستهای مدیریتی، مکتوب کردن تجربیات مدیران با سابقه و برگزاری آزمون های علمی برای فرمانداران سیاست فعلی وزارت کشور انتخاب مدیران براساس شایسته سالاری است و محور این شایس...

ادامه مطلب
دومین دوره آموزشی ویژه بخشداران و معاونین فرماندار دومین دوره آموزشی ویژه بخشداران و معاونی...

 دومین دوره آموزشی ویژه بخشداران و معاونین فرماندار در روز یکشنبه 16/10/97 با حضور بخشداران محترم و معاونین محترم فرماندار برگزار گردید. در این جلسه معاون مدیر کل انتظامی مرزی و کارشناس خبره حوزه سیاسی، مسایل و موارد مربوطه را ارائه نمودند. در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید.

ادامه مطلب
توقف
اخبار دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
تاریخ: 1397/11/01 نظرات: 0 نظر نمایش: 15 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97

نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97

 درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در اولین گردهمایی مدیران کل برنامه ریزی نوسازی و تحول اداری استانداری ها عنوان کرد:

تحول اساسی در حوزه آموزش کارکنان ستاد و صف وزارت کشور/ آموزش کارکنان در معرض انتخاب برای پستهای مدیریتی، مکتوب کردن تجربیات مدیران با سابقه و برگزاری آزمون های علمی برای فرمانداران

سیاست فعلی وزارت کشور انتخاب مدیران براساس شایسته سالاری است و محور این شایسته سالاری شکل دهی به نظام دانائی در ستاد و صف خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور امروز در اولین گردهمائی مدیران کل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری و معاونان آموزش و پژوهش استانداری های سراسر کشور در تهران گفت: نظام دانائی دارای اضلاع مختلفی است که همواره نیازمند بازسازی از جمله به روز کردن سرفصل منابع آموزشي است.
درخشه با بیان اینکه دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور همواره به آموزش مدیران بویژه فرمانداران و بخشداران تاکید دارد، افزود: در سالهای اخیر پژوهش مقدم بر آموزش بود اما با توجه به دیدگاه وزیر کشور تحرک جدی و اساسی در حوزه آموزش بوجود آمده و هفته گذشته مجموعه های آموزشی به روز شده، به چاپ رسیده است.


رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور به آموزش 160 نفر از فرمانداران جدیدالانتصاب در سالجاری اشاره کرد و گفت: علاوه بر فرمانداران، آموزش استانداران در قالب نشست های علمی و هم اندیشی طراحی شده و بزودی اجرائی خواهد شد.
وی افزود: برای اولین بار در وزارت کشور کسانی که در معرض انتخاب برای تصدی پستهای مدیریتی همچون فرمانداری و بخشداری هستند تحت آموزش قرار خواهند گرفت. زیرا معتقدیم با توجه به کارکرد این نهاد حاکمیتی کسانی که مدیریت های مهمی را در وزارت کشور عهده دار خواهند شد، باید هم از نظر اخلاقی و هم از نظر علمی سرآمد باشند.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور با بیان اینکه انتخاب استانداران جدید از بدنه وزارت کشور موجب ایجاد انگیزه بیشتر بین کارکنان این وزارتخانه شده است، افزود: آموزش نیروهای در معرض انتخاب که شامل 20 واحد درسی و 10 واحد کارورزی خواهد بود، یک تحول اساسی در تربيت عناصر کارآمد و مسلط به دانش مدیریتی روز در وزارت کشور خواهد بود.
درخشه از اجرای یک طرح جدید دیگر با عنوان «مدیریت دانش» در وزارت کشور با استفاده از تجربیات سی ساله خدمت مدیران و کارکنان بازنشسته خبر داد و افزود: براساس این طرح دانش های سیال غیرمکتوب و تجربیات ذهنی کارکنان با سابقه بویژه وزرا و معاونان سابق وزارت کشور از طریق انجام مصاحبه استخراج و به شکل دانش قابل استفاده در خواهد آمد كه اجرای آزمایشی آن در 4 استان شامل سمنان، مرکزی، قزوین و همدان آغاز شده است.
وی درخصوص فعالیتهای پژوهشی مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور نيزگفت: 25 طرح جدید پژوهشی در 4 جلسه شورای پژوهش تصویب شده است و علاوه بر 23 نشست تخصصی تعداد 55 تحلیل راهبردی نیز ارائه شده است. ضمن اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشست های تخصصی با رویکرد شناخت دستاوردها در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین شناخت آسیب ها در این خصوص را برگزار خواهیم کرد.
درخشه از اجرای یک طرح مهم پژوهشی به عنوان پروژه گردآوری آمار و اطلاعات اختصاصی هر یک از شهرستانهای کشور در قالب کتاب آبی نیز خبر داد و گفت: با اجرای این طرح که کلیات آن مورد استقبال دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور قرار گرفته است ، یک جنبش علمی در کل کشور ایجاد خواهد شد که در این میان یاری شما بسیار اثرگذار خواهد بود.
وی افزود: با اجرای طرح کتاب آبی، ظرف 2 سال آینده مجموعه وسیعی شامل اطلاعات آمایش و شاخص های بیش از 430 شهرستان کشور، قابل دسترسي خواهد بود که در کنار طرح مدیریت دانش، گنجینه ای از حوزه های علمی در وزارت کشور به دست خواهد آمد که می تواند مورد استفاده نیروهای این وزارتخانه قرار گیرد.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در پایان درباره طرح های در دست اقدام این مرکز گفت: ایجاد فصلنامه سیاست داخلی به عنوان تریبوني برای ارائه نظرات علمی و تغییر مجلات تخصصی بسیج و سلام فرماندار با رویکرد تقویت مطالعه آموزشی از دیگر فعالیتهای جدید مرکز مطالعات است که در اختیار فرمانداران قرار خواهد گرفت و در دوره های مختلف از فرمانداران آزمون به عمل خواهد آمد.

کد: 48296
نویسنده خبر: اپراتور دفتر تحول
 
تصاویر مرتبط
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97
  • نشست مشترک مرکز مطالعات وزارت کشور و مدیران کل دفاتر نوسازی و مسئولان آموزش و پژوهش استانداریها - 30 دی 97

           مهدی مکارمی(مدیرکل) 

پیوندها
ریاست جمهوری
وزارت كشور
سازمان اداري و استخدامي كشور
درگاه ملي ايران
سامانه  مديريت اطلاعات تحقيقاتي سمات ملي